  3. Acer Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB 65 Adapter
Acer Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB 65 Adapter
Main Image
(0/5, 0 Votes)
638 Views
Category:
Laptop,Electronics
Via:
derbenclove.com
Price:
Rs. 1375
Rs. 2999
Summary:
Output Voltage: 19 V Power Consumption: 65 W Power Cord Included
Key Features of Acer Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB 65 Adapter
  • Output Voltage: 19 V
  • Power Consumption: 65 W
  • Power Cord Included
Acer Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB 65 Adapter (Power Cord Included)
19V 3.42A. Model No - FSP065-REB. Input - 100-240V ~1.5A 50-60Hz. Please note that this Genuine Acer-branded adapter includes a Power cord in the packing when shipped from factory. Intended for use in AIO systems, PC systems, laptops, printers, etc,. Limited One Year Warranty guarantees that if the Genuine Acer-branded part should fail it will be replaced by Acer (India).
Specifications of Acer Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB 65 Adapter (Power Cord Included)
GENERAL
Power Input 100-240V ~1.5A 50-60Hz
Sales Package 1 Laptop Adapter, 1 Power Cord
Output Current (A) 3.42 A
Model Name FSP065-REB
Designed For: Intended for use in AIO systems, PC systems, laptops, printers, etc,.
Model Id Genuine 65W Laptop AC FSP065-REB
WARRANTY
Covered in Warranty Warranty of the product is limited.
Warranty Summary 1 Year Acer India Limited Warranty.
Warranty Service Type Carry In Warranty
Not Covered in Warranty Please refer to Acer Warranty Terms and Conditions
You May Also Like :
Nova Silky Shine 1300 w Hot and cold Foldable NHP 8103 Hair Dryer
Tiny Nova Silky Shine 1300 w Hot and cold Foldable NHP 8103 Hair Dryer
Equipped with the ionic conditioning technology, this hair dryer also ensures that your hair
Rs. 399
245 Views
TP-LINK TL-WR940N Wireless N450 Home Router, 450Mpbs, 3 External Antennas
Tiny TP-LINK TL-WR940N Wireless N450 Home Router, 450Mpbs, 3 External Antennas
434 Views
Rs. 249
Black Leather Case Cover Stand 360 Degree For iPad Mini
Tiny Black Leather Case Cover Stand 360 Degree For iPad Mini
Rs. 249
472 Views
Lenovo 65W AC Adapter
Tiny Lenovo 65W AC Adapter